خرما استعمران یا خرما سایر
چهارشنبه , دی ۲۴ ۱۳۹۹
خانه / خرما پیارم
خرما پیارم درجه یک

خرما پیارم

خرما پیارم در سال ۱۳۹۶ به عنوان مرغوب ترین خرمای صادراتی کشور و میراث ملی در فهرست آثار طبیعی ملی ایران ثبت شد. ظاهر زیبا، اندازه کشیده، رنگ شکلاتی، ماندگاری بالا و طعم عالی از ویژگی های بازار پسندی این خرما شده است.

لازم به ذکر است جنس این خرما به گونه ای است که آن را در طبقه خرما های خشک و یا نیمه خشک قرار دهند که البته بستگی به زمان چیدن آن دارد. سوالات بسیاری در خصوص قیمت خرما خشک پیارم، بسته بندی انواع خرما پیارم درجه یک صادراتی و انواع رقم پیارم مطرح می شود که در ادامه به آن پاسخ داده می شود.

با انواع خرما پیارم بیشتر آشنا شوید

استان هرمزگان یکی از استان های خرما خیز ایران مرکز تولید خرمای پیارم درجه یک می باشد، علاوه بر این نوع ارقام دیگری همچون خرما مضافتی، خرما کلوته یا کلیته، خرما خاصویی یا خاصه، خرما گنتار یا آلویی، خرما مرداسنگ، خرما هلیله ای، خرما آلمهتری و … در این استان تولید می شود.
تقریبا اواخر شهریور زمان برداشت این خرمای مرغوب ایرانی می باشد و به دنبال آن خرید و فروش خرما درجه یک پیارم آغاز می شود. مناطق شمالی این استان از جمله روستاهای شهدادی، دراگاه، سرچاهان، معدنوئیه، طارم، تزرج و همچنین اطراف شهرستان حاجی آباد بهترین مرکز کاشت و برداشت این محصول می باشد. خرما پیارم حاجی آباد شهرت جهانی دارد.

انواع خرما خشک پیارم در بازار بر اساس سایز، رنگ و نوع منطقه طبقه بندی می شود. بر همین اساس انواع طبقه بندی این محصول به شرح زیر می باشد.

  • خرمای پیارم سوپر
  • خرمای پیارم سلکت
  • خرمای پیارم طلایی
  • خرمای پیارم درجه دو
  • خرمای پیارم صنعتی
  • خرمای پیارم بدون هسته
بعد قبل
خرمای پیارم درجه یک | خرمای پیارم سلکت
خرما پیارم حاجی آباد| خرمای پیارم سوپر 
خرما پیارم طلایی | خرمای پیارم طلایی
خرما پیارم درجه دو | خرمای پیارم درجه دو
بعد قبل

انواع بسته بندی خرما پیارم حاجی آباد

از اوایل شهریور که برداشت خرما پیارم حاجی آباد اعلاء آغاز می شود بسیاری از تجار سبد و یا کارتن به کشاورزان داده و بعد از جمع آوری محصول را از باغدار تحویل میگیرند و در بیشتر موارد خود کشاورز خرما را در کارتن های ۲۰ کیلویی موزی آماده سازی کرده و به فروش می رساند. بعد از آن تجار، سرمایه گذاران، صاحبان شرکت، کارخانجات و برند متناسب با سفارش و تعهدات خود به بازار فرآیند سورتینگ و بسته بندی را انجام میدهند.

اگر شما کارگاه بسته بندی ندارید اصلا نمونه کارتن های باغی را تهیه نکنید چرا که می بایست ابتدا محصول مرغوب از ضایعات جدا سازی شود در غیر این صورت خرید خرما پیارم در کارتن های موزی که هیچ نوع ارزش افزوده نداشته مقرون به صرفه تر می باشد. البته شما می توانید از طریق ارتباط با ما بدون نگرانی و اشراف کامل سرمایه گذاری کنید.

خرما پیارم در کارتن موزی

در کل برای فروش خرما پیارم در بازار ابتدا خرما سالم باید از خرمای ضایعات و بلبل خورده و کرم خورده جدا شده و سپس گرید بندی شده و بسته بندی شود. متعارف ترین نوع بسته بندی بریا بازار داخل و صادرات به شکل تصاویر زیر می باشد.

بعد قبل
خرما پیارم 500 گرمیخرمای پیارم ۵۰۰ گرمی
خرما پیارم بسته بندی شدهخرمای پیارم بسته بندی زیپی
خرما پیارم بسته بندیخرما پیارم کارتن ۵ الی ۱۰ کیلو گرمی
بعد قبل

قیمت خرما پیارم | صادرات خرما پیارم درجه یک هرمزگان

هر آنچه را که یک خرما درجه یک صادراتی باید داشته باشد را خرما پیارم حاجی آباد اصل دارا می باشد. همانطور که میدانید قیمت خرما خشک پیارم تابع عرضه و تقاضا می باشد.

گذشته از این مورد این که شما در چه زمانی اقدام به خرید خرما پیارم میکنید، چه نوع رقم پیارم را انتخاب میکنید و چه نوع بسته بندی خرما خشک پیارم در نظر میگیرید قیمت می تواند متفاوت باشد. اما طبق بازار خرما خشک پیارم سال ۹۶-۱۳۹۷ خرما پیارم از کیلو ۱۴٫۰۰۰ الی ۳۰٫۰۰۰ تومان خرید و فروش شد.
اما در سال ۹۷-۱۳۹۸ قیمت خرما پیارم از کیلو ۲۰٫۰۰۰ الی ۵۵٫۰۰۰ تومان به بازار عرضه شد.

خرما درجه یک حاجی آباد انقدر مرغوب می باشد که کشور های بسیاری تمایل به خرید آن دارند. از جمله می توان به کشورهای امارات، قطر، اندونزی، روسیه، ترکیه، هند، مالزی، کانادا، استرالیا، چین، تایلند و …. نام برد.
یک نکته را فراموش نکنید جهت صادرات خرما درجه یک پیارم علاوه بر تشریفات گمرکی کشور مبداء و مقصد، اخذ گواهی استاندارد و بهداشت نباتی الزامیست.