خرما استعمران یا خرما سایر
چهارشنبه , دی ۲۴ ۱۳۹۹
خانه / خرما کلوته | خرما کلیته
خرما کلوته درجه یک جیرفت
خرما کلوته درجه یک

خرما کلوته | خرما کلیته

خرما کلوته بعد از خرما مضافتی بهترین خرما استان کرمان می باشد. همه ویژگی های مناسب یک رقم خرمای صادراتی را خرما کلوته دارد. این محصول که به زبان محلی کلیته هم معرفی می شود در استان کرمان کشت می شود. علاوه بر خرما کلیته در استان کرمان ارقامی همچون خرما مضافتی، مرداسنگ، آل مهتری، نگار، خنیزی، هلیله ای و قربانی برداشت می شود.

به ترتیب بهترین مناطق تولید این خرما معروف به خرما کلوته جیرفت و خرما کلوته عنبرآباد و مناطق دیگر از جمله رودبار، منوجان، قلعه گنج، رودخانه، فاریاب و کهنوج می باشد. خرما کلیته جیرفت شهرت جهانی دارد.

 

خرید و فروش خرما کلوته جیرفت

تقریبا اواسط مرداد زمان برداشت خرما کلیته می باشد که به ترتیب از جنوبی ترین مناطق استان برداشت اغاز شده و تا مرکز استان کرمان ادامه دارد. شرایط آب و هوایی و دیگر عوامل باعث شده تا خرما کلیته عنبرآباد و جیرفت کیفیت نسبتا بهتری نسبت به شهر های جنوبی داشته باشد. با برداشت این محصول خرید و فروش خرما کلوته آغاز می شود. بسیاری از ابتدا فصل محصول را به صورت سبدی و یا کارتن های از پیش تحویل داده شده از کشاورزان تحویل میگیرن و به بازار عرضه می کنند.

 

خرما کلوته بم

 

قیمت خرما کلوته درجه یک با انواع بسته بندی

قیمت محصولات باغی همیشه تابع عرضه و تقاضا بازار می باشند اما با این حال علاوه بر منطقه محصول قیمت خرما کلوته درجه یک متناسب با کیفیت ان قیمت گذاری می شود. هر چه خرما کلیته درشت تر و رنگ آن قهوهای پر رنگتر مایل به مشکی باشد و گوشتی تر باشد به مراتب کیفیت آن بهتری و قیمت آن بیشتر خواهد بود.

 

خرما کلوته عنبرآباد              خرما کلوته جیرفت

موضوع بعدی که میتواند بر روی قیمت خرما کلوته درجه یک تاثیر گذار باشد بسته بندی خرما کلوته می باشد. فرایند تولید و بسته بندی خرما کلیته بعد از نخلستان به این شکل می باشد که محصول ابتدا سورت شده و سپس متناسب با سفارش روغن زده می شود و در بسته بندی های کارتن تخت ۵ و ۱۰ کیلویی و همچنین بسته های کوچک ۴۰۰ الی ۶۰۰ گرمی بسته بندی می شود. توجه شود که جنس کارتن و مقوای بسته بندی حتی می تواند در قیمت اماده برای فروش محصول تاثیر گذار باشد.

تامین به صورت تناژ بالا، کیفیت بسیار خوب، قیمت ارزان، نگهداری ساده و راحت و ماندگاری بالا باعث شده تا صاردات خرما کلوته بسیار بالا می باشد و بیشتر کشور های همسایه ایران از بهترین خریدارن خرما کلیته می باشد. شما بازدید کننده گرامی می توانید از طریق ارتباط با ما مشاوره بیشتر و رایگان دریافت کرده و به صورت حرفه ای کسب و کار رو را رونق دهید.

منبع : بازار خرما کلیته ایران